Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11H-24-C1-R0
ATS-11H-24-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11H-24-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-11H-24-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11H-24-C1-R0
QUANTITY
ATS-11H-24-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11H-24-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11H-24-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11H-24-C1-R0
Related LinksATS-11H-, ATS-11H-24-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11H-24-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11H-24-C1-R0
MOSFET P-CH 20V 24A D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SON datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3F datasheet.pdf
DC-DC CONVRT 0.7525-5.5V 3A 5SIP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.8V 400MW DO7 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
HIGH POWER SMD GRN datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf