Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11H-65-C1-R0
ATS-11H-65-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11H-65-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-11H-65-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11H-65-C1-R0
QUANTITY
ATS-11H-65-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11H-65-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11H-65-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.27°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11H-65-C1-R0
Related LinksATS-11H-, ATS-11H-65-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11H-65-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11H-65-C1-R0
VOLT REGULATOR MODULE 24VDC 1A datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 9/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
MODULE FEMALE 6POS CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.3W DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D SKT RECP datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf