Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-107-C2-R1
ATS-12A-107-C2-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-107-C2-R1
Brief Description
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12A-107-C2-R1.pdf
Availability of ATS-12A-107-C2-R1
QUANTITY
ATS-12A-107-C2-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-107-C2-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-107-C2-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-107-C2-R1
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-107-C2-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-107-C2-R1 Details Description
Related parts for ATS-12A-107-C2-R1
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
L37-5 SHEET 300X300X0.5MM datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
WXD 2 CONTROL UNIT 230V datasheet.pdf
3/8" COPPER BRAID 25' datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 50 V datasheet.pdf