Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-120-C1-R0
ATS-12A-120-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-120-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12A-120-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-120-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-120-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-120-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-120-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-120-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-120-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-120-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-120-C1-R0
IC RECEIVER 5V ECL DIFF 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B DUAL 32QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf