Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-157-C3-R0
ATS-12A-157-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-157-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12A-157-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-157-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-157-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-157-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-157-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-157-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-157-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-157-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-157-C3-R0
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
TVS DIODE 213VWM 442VC DO201 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DRVR DUAL SYNC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
MOD IPM L-SER 6PAC 600V 450A datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR 1.8MM RND CLR datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS datasheet.pdf