Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-168-C3-R0
ATS-12A-168-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-168-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12A-168-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-168-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-168-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-168-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-168-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-168-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-168-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-168-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-168-C3-R0
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
POWER STRIP 6OUT 6'CORD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO204AL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAN PNL MNT T3 1/4 CLEAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5.7A 19.5 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf