Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-201-C1-R0
ATS-12A-201-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-201-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12A-201-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-201-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-201-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-201-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-201-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.15°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-201-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-201-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-201-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-201-C1-R0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN STACKER 14POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.5K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO214AC datasheet.pdf