Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-207-C1-R0
ATS-12A-207-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-207-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12A-207-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-207-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-207-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-207-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-207-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-207-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-207-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-207-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-207-C1-R0
15VPP 80DB 2 TERM CERAM BUZZER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM VERT 5POS PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD .156 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 30A TO252-3 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 9.02MM datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 670V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf