Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-24-C2-R0
ATS-12A-24-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-24-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12A-24-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12A-24-C2-R0
QUANTITY
ATS-12A-24-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-24-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-24-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-24-C2-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-24-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-24-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-24-C2-R0
THYRISTOR SCR 0.8A 600V TO92 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES 91 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN CABLE FOR SERVO AMP 4M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 100POS DR LOW datasheet.pdf
CONN CABLE 5CONDCTR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A SOT23 datasheet.pdf