Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-27-C1-R0
ATS-12A-27-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-27-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12A-27-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-27-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-27-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-27-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-27-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.23°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-27-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-27-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-27-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-27-C1-R0
CONN DB62 FEMALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS W/HDWR datasheet.pdf
IC 3V PROM PROG 50K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LGRY 6'/72" datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED GLASS FESTOON 12V 25MA RED datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf