Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-65-C2-R0
ATS-12A-65-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-65-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12A-65-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12A-65-C2-R0
QUANTITY
ATS-12A-65-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-65-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-65-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-65-C2-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-65-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-65-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-65-C2-R0
KNOB CLR MATTE.685"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
THYRISTOR 90V 250A DO-214AA datasheet.pdf
FILTER RFI COMPACT HI FREQ 15A datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.8A 8-SOIC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 15POS 5.08MM SIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5.5NS 160PQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 710MA 295 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC/28VDC datasheet.pdf