Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-80-C1-R0
ATS-12A-80-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-80-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12A-80-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-80-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-80-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-80-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-80-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-80-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-80-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-80-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-80-C1-R0
IC ADC 16BIT 80MSPS 100-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STEREO 96KHZ 14SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
VARISTOR 216V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 20POS 5A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
RES 115.541 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf