Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-89-C3-R0
ATS-12A-89-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-89-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12A-89-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-89-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-89-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-89-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-89-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.08°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-89-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-89-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-89-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-89-C3-R0
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 16POS 2MM GOLD datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 100' datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 400V 25A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Very Fast, 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply LVDS Comparators IC datasheet.pdf