Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-91-C1-R0
ATS-12A-91-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-91-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12A-91-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12A-91-C1-R0
QUANTITY
ATS-12A-91-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-91-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-91-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-91-C1-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-91-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-91-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-91-C1-R0
IC D/A CONV 14BIT R-R DUAL16SSOP datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER FOR CY2077FZ datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 4KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP MICA 0.012UF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT RAMP TRIM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 8A datasheet.pdf