Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-100-C3-R0
ATS-12B-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12B-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-100-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-100-C3-R0
FIXED IND 39UH 250MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PWR MGMT SWITCH 24SSOP datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
8300-14 TERMINATOR BASE & TRACK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 390MA 750 MOHM datasheet.pdf
JW RELAY 1 FORM A 24V 10A datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
470UF 450V 34.93X104.78 85C AXI datasheet.pdf