Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-122-C3-R0
ATS-12B-122-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-122-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12B-122-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-122-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-122-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-122-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-122-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-122-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-122-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-122-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-122-C3-R0
FIXED IND 100UH 1.25A 304 MOHM datasheet.pdf
IC POWER MONITOR 20NS 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
LOAD SWITCH 3A 28V 10DFN datasheet.pdf