Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-187-C3-R0
ATS-12B-187-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-187-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12B-187-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-187-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-187-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-187-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-187-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-187-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-187-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-187-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-187-C3-R0
TRIAC SENS GATE 200V 8A TO220AB datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf