Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-81-C1-R0
ATS-12B-81-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-81-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12B-81-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12B-81-C1-R0
QUANTITY
ATS-12B-81-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-81-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-81-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-81-C1-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-81-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-81-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-81-C1-R0
IC COMP OPENDRN 1.6V QUAD 14SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 12A TO220FP datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
ACDC 1000A INDUSTRIAL CLAMP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 4 1/2" BK 4' datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TR 2" datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
POWER CORD IEC 3.30' BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf