Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-120-C3-R0
ATS-12C-120-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-120-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-120-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-120-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-120-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-120-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-120-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-120-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-120-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-120-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-120-C3-R0
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 16BIT 100KHZ SMPL ADC 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC AMP LNA 1GHZ W/BYPASS 6TSSOP datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 15VOUT 100W datasheet.pdf