Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-15-C2-R0
ATS-12C-15-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-15-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12C-15-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12C-15-C2-R0
QUANTITY
ATS-12C-15-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-15-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-15-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-15-C2-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-15-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-15-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-15-C2-R0
CAP CER 12PF 150V 0606 datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 12.83MM datasheet.pdf
RES 0.158 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
TERMINAL TENSION CLMP ZZA 2.5/ZA datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf