Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-15-C3-R0
ATS-12C-15-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-15-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-15-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-15-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-15-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-15-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-15-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-15-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-15-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-15-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-15-C3-R0
REG 1.5V 8A 14SIP VERT SIDE TAB datasheet.pdf
CORD PATCH PIN TIP PLUG 18" RED datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf