Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-163-C2-R0
ATS-12C-163-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-163-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12C-163-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12C-163-C2-R0
QUANTITY
ATS-12C-163-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-163-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-163-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-163-C2-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-163-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-163-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-163-C2-R0
ASSY PLUG,50 POSN, ACTION PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SC89 datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI DIFF 12V SIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 896FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
BLADE, STRIPPING datasheet.pdf
ADAPTER F/F BNC/SMA 8GHZ datasheet.pdf