Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-184-C1-R0
ATS-12C-184-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-184-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12C-184-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12C-184-C1-R0
QUANTITY
ATS-12C-184-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-184-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-184-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-184-C1-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-184-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-184-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-184-C1-R0
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16VC SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 510MA 610 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 1.2K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf