Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-191-C3-R0
ATS-12C-191-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-191-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12C-191-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-191-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-191-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-191-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-191-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-191-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-191-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-191-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-191-C3-R0
PICDEM CAN-LIN 2 FOR PIC18FXX8 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS 0.156 datasheet.pdf
COMBO RA HDR datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 320MA 1.45 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf
ANTENNA GPS MTI-G-700 MTI-G 5M datasheet.pdf
CONN 24POS 0.8MM SMT datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf