Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-210-C2-R0
ATS-12C-210-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-210-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12C-210-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12C-210-C2-R0
QUANTITY
ATS-12C-210-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-210-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-210-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-210-C2-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-210-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-210-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-210-C2-R0
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 40A AC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf