Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-25-C3-R0
ATS-12C-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-25-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-25-C3-R0
TRANS NPN 40V 0.6A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD 4INP 28PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 7W 2% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf