Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-74-C3-R0
ATS-12C-74-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-74-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12C-74-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-74-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-74-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-74-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-74-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-74-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-74-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-74-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-74-C3-R0
IC OPAMP INSTR 300KHZ TO100-10 datasheet.pdf
PARTITION ISO FOR TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC P600 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPSTX2 10A 125V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
EVAL BOARD AMP GAN CLASS D ZVS datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
OSC SO 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
1000UF 35V 12,5X20 datasheet.pdf