Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-86-C2-R0
ATS-12C-86-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-86-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12C-86-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12C-86-C2-R0
QUANTITY
ATS-12C-86-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-86-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-86-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-86-C2-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-86-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-86-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-86-C2-R0
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST US8 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.15A 5SON datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 400W 100V datasheet.pdf
RES SMD 8.98K OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.5% 3/4W 2512 datasheet.pdf