Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-106-C1-R1
ATS-12D-106-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-106-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12D-106-C1-R1.pdf
Availability of ATS-12D-106-C1-R1
QUANTITY
ATS-12D-106-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-106-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-106-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-106-C1-R1
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-106-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-106-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-12D-106-C1-R1
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC PCMCIA CARD SW MATRIX 14-SOIC datasheet.pdf
IC PWM BOOST FLYBACK CM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIELD SALES/SERVICE/TRAIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.4V 4-USP datasheet.pdf