Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-114-C3-R0
ATS-12D-114-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-114-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12D-114-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-114-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-114-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-114-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-114-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.53°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-114-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-114-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-114-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-114-C3-R0
IC PREC RMS/DC CONV MCRPWR 8MSOP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R 3640 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 250V datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf