Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-171-C1-R0
ATS-12D-171-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-171-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12D-171-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12D-171-C1-R0
QUANTITY
ATS-12D-171-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-171-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-171-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-171-C1-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-171-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-171-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-171-C1-R0
MOSFET N-CH 12V 17A 8-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES 8.98M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 9A 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23 datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf