Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-177-C2-R0
ATS-12D-177-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-177-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12D-177-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-177-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-177-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-177-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-177-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-177-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-177-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-177-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-177-C2-R0
RES 9.1 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-8POS 1 DECK datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 410MA 270 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf