Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-182-C2-R0
ATS-12D-182-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-182-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12D-182-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-182-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-182-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-182-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-182-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-182-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-182-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-182-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-182-C2-R0
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 120MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.1V 4-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf