Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-201-C3-R0
ATS-12D-201-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-201-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12D-201-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-201-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-201-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-201-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-201-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-201-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-201-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-201-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-201-C3-R0
CONV D/A 10-BIT 125MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CAGE SFP+ 2X4 W/LIGHT PIPE datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 19M datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
FERRITE CORE E 460NH N87 datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF57 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS datasheet.pdf