Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-49-C2-R0
ATS-12D-49-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-49-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12D-49-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-49-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-49-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-49-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-49-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-49-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-49-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-49-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-49-C2-R0
CONVERTER DC/DC 12V OUT 15W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14SOIC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 16CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf