Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-49-C3-R0
ATS-12D-49-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-49-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12D-49-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-49-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-49-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-49-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-49-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-49-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-49-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-49-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-49-C3-R0
SIDAC 3CHP 50/170V 400A MS-013 datasheet.pdf
IC 16BIT BUS TXRX 48TSSOP datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 38W SPOT CONFIG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/CLIP TIN 18CKT datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 1.2K OHM 20SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf