Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-134-C3-R0
ATS-12E-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-134-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12E-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12E-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-12E-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-134-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-134-C3-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-134-C3-R0
ICL 0.5 OHM 25% 16A 23.62MM datasheet.pdf
IC COMP DUAL OFFSET LV 8MICRO datasheet.pdf
FUSE EXTRACTOR MINI ATO 297 datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf