Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-29-C2-R0
ATS-12E-29-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-29-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12E-29-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12E-29-C2-R0
QUANTITY
ATS-12E-29-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-29-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-29-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-29-C2-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-29-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-29-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-29-C2-R0
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT YELLOW CC 0.56" datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
1.27MM MK DIMM ASSY RA .76AULF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf