Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-154-C3-R0
ATS-12F-154-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-154-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12F-154-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-154-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-154-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-154-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-154-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.61°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-154-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-154-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-154-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-154-C3-R0
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN PIN 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 12V 50A 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 70A datasheet.pdf