Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-179-C3-R0
ATS-12F-179-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-179-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12F-179-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-179-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-179-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-179-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-179-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-179-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-179-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-179-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-179-C3-R0
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DVD/MPEG 16-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf