Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-34-C3-R0
ATS-12F-34-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-34-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412
Datasheet Download
ATS-12F-34-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-34-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-34-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-34-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-34-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-34-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-34-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-34-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-34-C3-R0
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
BCZ 3.81/14/90F SN BK datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 3X2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf
TRI N PLUG M 0-48 NO SEAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf