Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-75-C2-R0
ATS-12F-75-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-75-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12F-75-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12F-75-C2-R0
QUANTITY
ATS-12F-75-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-75-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-75-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-75-C2-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-75-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-75-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-75-C2-R0
CONN PC PIN CIRC 0.053DIA GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN TAB CONTACT 22-20AWG GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf