Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-100-C2-R0
ATS-12G-100-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-100-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12G-100-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12G-100-C2-R0
QUANTITY
ATS-12G-100-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-100-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-100-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-100-C2-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-100-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-100-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-100-C2-R0
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND WHITE 7' datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 200W 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf