Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-123-C3-R0
ATS-12G-123-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-123-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12G-123-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12G-123-C3-R0
QUANTITY
ATS-12G-123-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-123-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-123-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-123-C3-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-123-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-123-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-123-C3-R0
CONN HEADER 30POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT 2MM GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TEST CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CUTTER HOLE-CARBD 1.375" 35.0MM datasheet.pdf