Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-100-C3-R0
ATS-12H-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12H-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-100-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-100-C3-R0
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.5W MONO 9BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
.187 SGL TAB 1 HOLE 45/SLANT TIN datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf