Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-122-C1-R0
ATS-12H-122-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-122-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12H-122-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-122-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-122-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-122-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-122-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-122-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-122-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-122-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-122-C1-R0
CONN HEADER 10POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 100V 16X25MM 85C 3500H datasheet.pdf