Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-136-C1-R0
ATS-12H-136-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-136-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12H-136-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-136-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-136-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-136-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-136-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-136-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-136-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-136-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-136-C1-R0
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
HEATSHRK DUAL WALL 12MM 1=656FT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE RED 2.4V datasheet.pdf
FIXED IND 3.4UH 4.8A 13 MOHM SMD datasheet.pdf