Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-163-C3-R0
ATS-12H-163-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-163-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12H-163-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-163-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-163-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-163-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-163-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-163-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-163-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-163-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-163-C3-R0
CONN RING 10-12 AWG #1/4 BUDGET datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OSTAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN SKT 10POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf