Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-166-C3-R0
ATS-12H-166-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-166-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12H-166-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-166-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-166-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-166-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-166-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-166-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-166-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-166-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-166-C3-R0
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
*STEEL-TY* 1/2"EH .015THK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC AMP LNA MMIC GAAS SMD 6-UTP datasheet.pdf
RES 2M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
TRANS BIPO 20V 4W 55BT datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 23X23X7.5MM datasheet.pdf
CAP POLY 470UF 20% 25V T/H datasheet.pdf