Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-210-C1-R0
ATS-12H-210-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-210-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12H-210-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-210-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-210-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-210-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-210-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-210-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-210-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-210-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-210-C1-R0
RES ARRAY 9 RES 33 OHM 10SSIP datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 9/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 44POS .51M datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf